WILLIBRORD ACTUEEL 13-09-2020

Jaargang 14, nr. 3                                                                                   13-09-2020
WILLIBRORD ACTUEEL
WEKELIJKS INFORMATIEBULLETIN
VOOR DE KATHOLIEKE GEMEENSCHAP IN VLAARDINGEN

e-mailadressen: zie bij kopje secretariaat

H. Lucaskerk Zondag 13 september 9.30 uur Woord- en communieviering L. Meijer. Deurcollecte: La Ganja.

Pax Christikerk Zondag 13 september 11.00 uur Woord-en communieviering L. Meijer. Deurcollecte: La Granja

Elke 1e en 3e woensdagmiddag van de maand tussen 14.00 uur en 15.00 uur is de Pax Christikerk open voor een persoonlijk gebed.
Elke vrijdagochtend tussen 10.00 uur en 11.30 uur is de H. Lucaskerk open voor een persoonlijk gebed.

WILLIBRORDNIEUWS
Niet alle kerken binnen parochie De Goede Herder hebben hun deuren op zondag 5 juli weer geopend. De zondagsvieringen zullen dan ook nog om 10.00 uur te zien zijn via het Goede Herder YouTube kanaal
https://www.youtube.com/channel/UCJy4kLod_uzz-6AJ9MnBs5A/videos *

Zondag 13 september uit de H. Andreas, Petrus en Pauluskerk in Maassluis.
Voorganger: pastor A. Kunnekkadan SVD
Bovenstaande zondagsviering wordt om 10.00 uur uitgezonden.

Zondag 20 september uit de H. Lucaskerk in Vlaardingen.Voorganger: pastor M. Tharsis SVD. 

Deze vieringen zijn besloten vieringen. De vieringen kunnen dus NIET bijgewoond worden.

VIEREN IN DE KERK
Zondag 5 juli zijn de kerken weer open gegaan voor vieringen met 1.5 meter afstand en diverse aanpassingen.
Het bijwonen van een viering kan alleen wanneer er vooraf een plaats is gereserveerd en u geen Corona gerelateerde klachten heeft.
Reserveren kan alleen voor beide kerken op de donderdag voor de viering per e.mail van
10.00 -20.00 uur of telefonisch van 10.00 – 15.00 uur.
• Pax Christikerk via e-mail reserveringpax@goedeherderparochie.nl
Telefonisch: 06-272 45 055
• H. Lucaskerk via e-mail reserveringlucas@goedeherderparochie.nl
Telefonisch: 06-272 45 217
De doordeweekse vieringen zullen op een later tijdstip van start gaan.
STARTVIERING
Het weekend van 26 en 27 september a.s. is er in de Pax Christikerk weer een startviering om het nieuwe seizoen in te luiden. Een seizoen dat er anders uit zal zien dan de afgelopen jaren.We zijn gewend dat de drie koren (Liriko, Impuls en Okido) medewerking verlenen aan de startviering. Ook dit jaar willen we deze traditie in ere houden. Vanwege de coronacrisis kunnen de koren natuurlijk niet live zingen. Deze weken zijn we bezig de liederen voor die viering op te nemen, zodat de koren via de beamer toch aanwezig kunnen zijn en hun liederen tijdens de viering kunnen klinken. Nieuw in deze opzet is dat we ook enkele liederen die eerder tijdens een Anders dan Andersviering zijn opgenomen, kunnen afspelen. Vanwege de te verwachte drukte en het beperkte aantal zitplaatsen zijn er deze keer twee startvieringen: eentje op de gebruikelijke tijd (zondag om 11.00 uur) en een extra viering op zaterdagavond (het tijdstip wordt volgende week bekend gemaakt). Op deze manier hopen we iedereen een plaatsje te kunnen garanderen. Natuurlijk moet u ook voor deze vieringen vooraf een plaatsje reserveren.
PAROCHIEBREED NIEUWS
DEURCOLLECTE PCI
Al enige Jaren heeft onze parochie ‘De Goede Herder’ een Parochiële Caritas Instelling. Deze PCI biedt hulp bij het oplossen van financiële problemen van privé personen of zij steunt organisaties, die andere hulpbehoeftigen helpen, zoals de voedselbank en vluchtelingenhulp. Ook vragen wij altijd naar de achtergronden van de aanvraag en verwijzen door naar andere hulporganisaties indien nodig. Weet u iemand in uw omgeving, die hulp van de PCI kan gebruiken, aarzel niet en geef dat door aan de deelgemeenschap.
Heeft u de deurcollecte vorige week gemist dan kunt u nog een donatie doen op bankrekening:
NL18RABO0125 4132 62 PCI De Goede Herder.

VREDESWEEK: 19 september tot en met 27 september 2020
Het thema van deze vredesweek is: “Vrede Verbindt Verschil “
Het programma vindt u in de hal of het kerkplein.

WINDWIJZER
‘HERFST IN SCHOORL’
Op donderdag 17 september om 20.00 uur speelt Theatergroep ‘Vrij’ in De Windwijzer aan de Schiedamseweg 95 de voorstelling ‘Herfst in Schoorl’
In de voorstelling ‘Herfst in Schoorl’ wordt met relativerende humor gekeken naar het alledaagse menselijke getob over ouder worden. Melancholie, een lach en een traan, actueel en herkenbaar. Het echtpaar Herman en Pauline van Beem brengt jaarlijks een weekje door in een vakantiehuisje in Schoorl. Daar halen zij herinneringen op aan hun leven. Maar het geheugen van Herman laat hem steeds vaker in de steek. Zijn beginnende dementie is voor Pauline niet gemakkelijk. Zal dit hun laatste keer in Schoorl zijn?
Na de voorstelling kunt u deelnemen aan een nagesprek. Voorstelling en nagesprek zijn `coronaproof` . Deze avond wordt mogelijk gemaakt door samenwerking tussen De Windwijzer, Minters Mantelzorg en Odensehuis De Bovenkamer. De toegangsprijs is € 10,– per persoon. Aanmelden via aanmelden@dewindwijzer.nl

VIERINGEN VOOR DE KOMENDE WEEK
H. Lucaskerk Zondag 20 september 9.30 uur Eucharistieviering Ch. Duynstee
Deurcollecte: Vredesweek PAX Utrecht
Pax Christikerk Zondag 20 september 11.00 uur Eucharistieviering H. Egging. Themaviering
Deurcollecte: Vredesweek PAX Utrecht
SECRETARIAAT
Voor inlichtingen, het opgeven van intenties en het doorgeven van berichten voor dit informatiebulletin kunt u terecht in de H. Lucaskerk op donderdag van 10.00 tot 11.30 uur, telefoon 010-4702679 of per e-mail: secretariaat.willibrord-lucas@goedeherderparochie.nl
In de Pax Christikerk op maandag van 13.30 tot 15.00 uur en op donderdag van 10.00 tot 11.30 uur, telefoon 010-4741790 of per e-mail: secretariaat.willibrord-pax@goedeherderparochie.nl
Aanleveren van kopij voor de Willibrord Actueel vóór donderdag 10 uur.

SPREEKUUR PASTOR MELVIN THARSIS SVD
Maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur in de Pax Christikerk en op vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur in de H. Lucaskerk. Is het bezwaarlijk om naar het spreekuur te komen, pater Melvin wil ook naar u toekomen. Om een afspraak te maken voor een huisbezoek kunt u bellen naar de telefoondienst van de Willibrordgemeenschap tel. 06-2903 7132

TELEFOONDIENST WILLIBRORDGEMEENSCHAP TEL: 06-2903 7132
Voor dringende vragen om pastorale zorg, een ziekenzalving, een uitvaartdienst of het aanvragen van een doop of huwelijk kunt u contact opnemen met de telefoondienst van de deelgemeenschap Willibrord.