WILLIBRORD ACTUEEL 25-12-2022

Jaargang 16, nr.18                                                         25-12-2022
WILLIBRORD ACTUEEL
WEKELIJKS INFORMATIEBULLETIN
VOOR DE KATHOLIEKE GEMEENSCHAP IN VLAARDINGEN
e-mailadressen: zie bij kopje secretariaat

H.Lucaskerk: kerstavond 24 dec.21.00 uur Eucharistieviering, voorganger: Ch. Duynstee
Koor: Willibrordkoor
H.Lucaskerk:1e kerstdag 25 dec. 9.30 uur Eucharistieviering, voorganger M.Tharsis,SVD
Koor: Willibrordkoor
Pax Christikerk: kerstavond 24 dec.19.00 uur Kerstgezinsviering in Kerkcentrum Holy voorgangers: Petra Nijboer en Elly Barendregt Kerstspel en muziek door kinderen. Koor: Okido.
Pax Christikerk: kerstavond 24 dec.22.30 uur Eucharistieviering, voorganger H. Egging.
Koor:Impuls
Pax Christikerk: 1e kerstdag 25 dec.11.00 uur Eucharistieviering, voorganger Ch. Duynstee
Koor: Liriko
24 en 25 december in beide kerken: deurcollecte voor pater Henk Erdhuizen
2023
H. Lucaskerk: 01 jan. 10.30 uur Gezamenlijk viering voorganger: Ch. Duynstee
Cantor en samenzang
Pax Christikerk 01 jan. Gesloten Gezamenlijke Nieuwjaarsviering in de
H. Lucaskerk
H. Lucaskerk 08 jan. Gesloten Gezamenlijke viering in de Pax Christikerk
Pax Christikerk 08 jan. 10.30 uur Gezamenlijke viering, Eucharistie, voorganger
A. Kunnekkadan, SVD. Kinderwoorddienst en 10+ grp
Koren: alle koren van de Willibrordgemeenschap
Aansluitend nieuwjaarsreceptie.
Pax Christikerk woensdag 04 jan. 14.00 uur Eucharistieviering, voorganger: H. Egging

De You-Tube vieringen vanuit parochie De Goede Herder kunt u bekijken via het Goede Herder YouTube kanaal:
https://www.youtube.com/channel/UCJy4kLod_uzz-6AJ9MnBs5A/videos
of via de website van de parochie of van uw deelgemeenschap.
You Tubevieringen voor de komende tijd:
Wekelijks op zondag is er een livestream eucharistieviering vanuit de Liduinabasiliek.
De laatste vrijdag van de maand: Vesperviering
_________________________________________________________________________________________

GEZAMENLIJKE KERSTGEZINSVIERING 24 december – in Kerkcentrum Holy i.p.v. in de Pax Christikerk – aanvang 19.00 uur.
Dit jaar is de kerstgezinsviering in Kerkcentrum Holy (naast de Pax Christikerk).
We vieren samen de geboorte van het kindje Jezus. Ons koor Okido zingt en er is een kerstspel. Wil je graag b.v. herdertje of engeltje zijn met het kerstspel tijdens de gezinsviering of meezingen met Okido, geef je dan op door een emailtje te sturen naar:
jongerenwerkpaxchristi@gmail.com
Het is natuurlijk ook heel leuk als je komt kijken. Iedereen is welkom.

KERSTGEZINSVIERING VIA LIVESTREAM
Kunt u niet naar de kerk komen om de gezinsviering bij te wonen dan is er de mogelijkheid om de viering via live stream te volgen. De viering wordt uitgezonden via het You Tube kanaal:
PWH Vlaardingen. Als u zich abonneert (geen kosten aan verbonden) op dit kanaal dan krijgt u vanzelf een melding wanneer de viering live gaat.

KERSTVIERINGEN VAN EN VOOR OEKRAÏENSE ORTHODOXE GEMEENSCHAP EN CHRISTELIJKE GEMEENSCHAP VLAARDINGEN.
De Willibrordgemeenschap nodigt u uit voor de kerstviering in de Lucaskerk op 25 december om half tien. De r.k. dienst krijgt “Oekraïense” tint. Na de dienst,10.30 uur, is er een kort samenzijn, met een verrassend Oekraïens optreden; Hoogstraat 26 Vlaardingen.
De Oekraïense orthodoxe kerk nodigt u uit voor de kerstviering in haar Andreaskerk het kerstconcert mee te maken, van 13.00 tot 14.00 uur, Heer Frankestraat 51, Rotterdam.
In gemeenschappelijk geloof Samen Kerk-zijn vieren, dat samen kerkelijk en sociaal beleven – dat geeft mogelijkheid elkaar vrede te geven. In Gods Naam.
Wij stellen het op prijs wanneer u vooraf opgeeft welke dienst(en) u meeviert (mogelijk ook met u meerdere personen), via movzwo@hetnet.nl of ambassadestadvanvrede@kpnmail.nl Via deze e-mailadressen geven wij u straks ook informatie over mogelijk gemeenschappelijk vervoer en wat misschien verder nodig is.
ONTMOETINGSOCHTENDEN
Woensdag 28/12 van 10.00 tot 12.00 uur is de laatste ontmoetingsochtend voor 2022 op het kerkplein van de Lucaskerk. Iedereen die met ons het jaar wil afsluiten is van harte welkom. Wij drinken koffie met oliebol, kijken naar een film gemaakt van onze activiteitenfoto’s, en drinken een drankje.

ACTIE VOOR DE VOEDSELBANK — Product van de maand
Na de gezamenlijke viering op 8 januari in de Pax Christikerk kunt u weer producten inleveren voor de Voedselbank. Iedere maand is er een ander product dat u kunt inleveren. Voor de maand januari is het product: Luchtdicht verpakte kaas. Vorige keer is er royaal gegeven, wij hopen dat we ook voor de maand januari weer op een mooie opbrengst kunnen rekenen

ENERGIECOMPENSATIE DONEREN AAN DE VOEDSELBANK
In november en december ontvangt ieder huishouden een compensatie (2×190 euro) voor de gestegen energierekening. Energiebedrijven adviseren mensen die compensatie niet nodig hebben het bedrag te doneren aan goede doelen. De Voedselbank Vlaardingen is zo’n goed doel met ANBI-status. De voedselbank kan het geld goed gebruiken. U kunt uw gift overmaken naar bankrekening: NL78 RABO 0310 1946 60 tnv Voedselbank Vlaardingen. Bij voorbaat DANK.

EXTRA ENERGIETOESLAG VOOR LAGE INKOMENS
Heeft u een laag inkomen? Misschien heeft u dit jaar recht op de energietoeslag.
Voor huishoudens met een inkomen tot en met 120% van het sociaal minimum is een energietoeslag van €1300 beschikbaar gesteld. Met dit extra geld kunt u (een deel van) de energiekosten betalen. Aanvragen kan tot 1 januari 2023. Inwoners die de energietoeslag van € 800 al hebben ontvangen, hoeven niets te doen. Hulp nodig bij aanvragen? Bel Stroomopwaarts, 010 246 5555, en maak een afspraak voor de Formulierenbrigade in het stadhuis.
Of ga zonder afspraak naar Humanitas:
Elke woensdag van 09:00-12:00 spreekuur op de derde verdieping in Buurtpunt Groot Ambacht, Rotterdamseweg 176. Elke maandag van 13:00-16:00 inloopspreekuur in wijkcentrum de Telder, Professor Telderstraat 10. Zelf aanvragen? Online kunt u de aanvraag indienen via de website van Stroomopwaarts www.stroomopwaarts.nl/inwoners/inkomen/energietoeslag.

DE WINDWIJZER, Schiedamseweg 95
De film ‘The last bus’ neemt je mee op de reis van de 90-jarige weduwnaar Tom Harper (Timothy Spall), van zijn woonplaats van de laatste vijftig jaar terug naar zijn geboorteplaats. In een strijd tegen de tijd, zijn leeftijd en het lot begint Tom onverschrokken aan deze lange reis met zijn gratis bus-pas. The Last Bus is een hartverwarmende film over liefde en verlies. Kijk mee op vrijdag 30 december om 20.00 uur. Entree: €6.-
VIERINGEN VOOR VOLGENDE WEEK
H.Lucaskerk: 15 januari 10.00 uur Oecumenische viering in de Bethelkerk,voorgangers
H. Egging en A de Jong. Koor: Willibrordkoor
Pax Christikerk: 15 januari 10.30 uur Woord-en communieviering, voorgangers:
leden van 3D. Pianist en samenzang.
SECRETARIATEN
Beide secretariaten gesloten in de kerstvakantie. De eerstkomende Willibrord Actueel verschijnt op 13 januari 2023. Aanleveren kopij: of per email: secretariaat.willibrord-pax@goedeherderparochie.nl
Aanleveren van kopij voor het Willibrord Actueel vóór donderdag 10.00 uur.
Na de kerstvakantie is het secretariaat van de Lucaskerk voortaan op vrijdagochtend geopend van 10.00 tot 11.30 uur.
TELEFOONDIENST WILLIBRORDGEMEENSCHAP TEL: 06-2903 7132
Voor dringende vragen om pastorale zorg, een ziekenzalving, een uitvaartdienst of het aanvragen van een doop of huwelijk kunt u contact opnemen met de telefoondienst van de deelgemeenschap Willibrord.