WILLIBRORD ACTUEEL 02-06-2024

Jaargang 17, nr. 37                                                                   02-06-2024
WILLIBRORD ACTUEEL
WEKELIJKS INFORMATIEBULLETIN
VOOR DE KATHOLIEKE GEMEENSCHAP IN VLAARDINGEN
e-mailadressen: zie bij kopje secretariaat

VIERINGEN:
Pax Christikerk 2 juni 11.15 uur Eucharistieviering, voorganger J. Arul, SVD
Koor: Impuls. Kinderwoorddienst.
H. Lucaskerk is gesloten.

YouTube kanaal: https://www.youtube.com/channel/UCJy4kLod_uzz-6AJ9MnBs5A/videos of via de website van de parochie of van uw deelgemeenschap.
Wekelijks op zondag is er een livestream eucharistieviering vanuit de Liduinabasiliek.
Vrijdag 31 mei is er een vesperviering in/vanuit de basiliek,
vanaf 16.00 uur inloop met koffie/thee, aanvang vespers 17.00 uur.

VIERINGEN IN JUNI
Met ingang van zondag 2 juni hanteren wij weer het schema van wisseling van kerk waarin we samenkomen om te vieren.
Vanaf genoemde datum komen we samen in de Pax Christikerk, de H.Lucaskerk is gesloten. De aanvangstijd van de vieringen is 11.15 uur.

GEZELLIGE ZONDAG
Elke zondag biedt Platform Verbinding Holy gelegenheid om er even uit te gaan voor een gezellige ontmoeting. Zondag 2 juni bent u van 14.00 tot 16.00 uur welkom in De Bijenkorf, Reigerlaan 100, voor een kopje thee of koffie en een leuk gesprek.
Kosten: uw eigen consumpties.

ONTMOETEN
Ontmoeten op 12 juni in de Lucaskerk. Wij starten om 10.00 uur met een presentatie over de R.K. Kerk en de omgeving in het centrum van Vlaardingen. Na de presentatie maken wij een korte wandeling en eindigen in ’t Hart van Vlaardingen voor een lunch.
Iedereen is van harte welkom. Wanneer mogelijk wel van tevoren aanmelden, dat is telefonisch mogelijk mobiel 06 23632559/ 010 4358703
e mail: ontmoetenkerkpleinlucas@gmail.com

JUBILEUM WOORD-EN COMMUNIEVIEIRNG
Op 9 juni om 10.00 uur is in de Lucaskerk een speciale viering vanwege het diamanten huwelijk van Mia en Jan van Adrichem.
In de Pax is om 11.15 de woord-communieviering.

VOEDSELBANK – product van de maand
Op zondag 2 juni kunt u weer producten inleveren voor de voedselbank. Uw steun wordt erg op prijs gesteld. We hopen weer op een mooie opbrengst. Het product voor de maand juni is ONTBIJTKOEK EN/OF BESCHUIT. Doet u weer mee?

ZOMERKAMPEN
In de zomervakantie worden zomerkampen georganiseerd door het bisdom. In de bijlage bij deze WA vindt u een flyer van de verschillende kampen met een QR link voor het inschrijven. De zomerkampen zijn niet alleen voor de kinderen van onze parochies, ze zijn ook bedoeld om kinderen waarvan de ouders geen geld hebben en niet op vakantie kunnen een leuke week met leeftijdgenoten te kunnen aanbieden. Wanneer u een gezin kent die in zo’n situatie leeft, laat het dan diaken Steef Lokken of het secretariaat van de Pax Christikerk weten. Er wordt dan voor een passende oplossing gezorgd.

HULP GEVRAAGD.
Heeft u ook zo’n hekel aan rommel op de vloer, aan vuile tafels, een plakkerige keuken en een vies toilet? Thuis gaat u dan uiteraard snel aan de slag, en terecht want frisheid en hygiëne is belangrijk. Dat vinden we in de Pax Christikerk ook, we willen het graag schoon en hygiënisch houden, maar we komen handen tekort om dat te realiseren. Wilt u een handje mee helpen? Heel, heel er graag en als we met meerderen zijn, hoeft niet één iemand alles alleen te doen en het is nog gezellig ook. Wilt u meer informatie? Neemt u dan contact op met Anne v.d. Horst, tel. 06 27241418. 

GELOOFSVERDIEPING
Kloosterweekend
Van 20 t/m 23 juni staat het bezoek aan de O.L.V Abij in Oosterhout gepland. Er zijn nog een paar plaatsen vrij. Wilt u nog mee, dan kunt u zich aanmelden via tel. 06 10709911 of via de email: geloofsverdieping@goedeherderparochie.nl

Filmavond: The Letter.( de Brief) Woensdagavond 12 juni wordt in de Petrus en Pauluskerk in Maassluis de film The Letter vertoond. Een film met een boodschap voor de aarde. In de film reist een aantal, door de paus geselecteerde leiders uit verschillende werelddelen, naar Rome om te spreken met de paus over de gevolgen van de klimaatveranderingen die zij ondervinden bij hen thuis. We starten met een eenvoudige maaltijd. Daarna kijken we naar de film en praten na over onze ervaringen. Na afloop is er gelegenheid voor ontmoeting onder het genot van een hapje en drankje. Aanmelden via de email: geloofsverdieping@goedeherderparochie.nl

Meditatieavond: vrijdag 14 juni is er in de Pax Christikerk weer een meditatieavond. We beginnen om 20.00 uur. De meditatie duurt tot ca. 21.00 uur. Daarna is er nog gelegenheid thee te drinken en elkaar te ontmoeten.

BEDEVAARTEN BEAURING.
Zaterdag 21 tot en met dinsdag 24 september is er een bedevaart naar Beauring.
Aan deze bedevaart kunnen ook mensen die een bepaalde verzorging nodig hebben deelnemen.
De reissom bedraagt € 360,00. Toeslag voor een 1-persoonskamer met douche en toilet bedraagt € 60,00. Inschrijven is mogelijk tot 6 weken voor vertrek. Voor meer informatie kunt u bellen met mvr. Elly van Niel-Trossel. Tel.: 06-17322245.

KERKCENTRUM HOLY.
Expositie in Kerkcentrum met Schilderijen van Wim van Klink
Van maandag 22 april tot maandag 10 juni.
Maandag, dinsdag, donderdag van 9.00 – 11.00 en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is het Kerkcentrum open.
Vrijdagmiddag 7 juni: koffie/thee drinken in Kerkcentrum Holy van 14-16 uur.Loop gewoon even naar binnen voor een praatje met koffie of thee. Aanspreekpunt : Leni van den Berg, tel. 010-4744384

DE WINDWIJZER.
Maandag 3 juni: Inloop in de Windwijzer van 9.30 – 12.00 uur ; Licht op de Week, Boekenmarkt en Weggeefwinkel. Van 10.00 -12.00 uur diaconaal spreekuur
We sluiten de ochtend af met een eenvoudige soeplunch, aangeboden door vrijwilligers van ons soepproject.

VIERINGEN VOOR VOLGENDE WEEK.
Pax Christikerk 9 juni 11.15 uur Woord-en communieviering voorgangers
leden van 3D

SECRETARIATEN
Het secretariaat van de H. Lucaskerk is geopend op vrijdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur. Het secretariaat is bereikbaar via telefoon 010-4702679
of per email: secretariaat.willibrord-lucas@goedeherderparochie.nl
Het secretariaat van de Pax Christikerk is geopend op maandag van 13.30-15.00 uur en op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Bereikbaar via telefoon 010-4741790
of per email: secretariaat.willibrord-pax@goedeherderparochie.nl

TELEFOONDIENST WILLIBRORDGEMEENSCHAP TEL: 06-2903 7132
Voor dringende vragen om pastorale zorg, een ziekenzalving, een uitvaartdienst of het aanvragen van een doop of huwelijk kunt u contact opnemen met de telefoondienst van de deelgemeenschap Willibrord.